مرتضی شریفی

فیزیوتراپیست


شاک ویو در سیب سلامت

فیلم خار پاشنه پا

گردن درد ، دلایل و روش های پیشگیری

گردن درد ، دلایل و روش های پیشگیری

گردن درد

گردن درد

گردن درد یکی از شایع ترین دردهای سیستم اسکلتی بدن است که اغلب افراد به آن دچار شده اند.

دلایل مختلفی در بروز گردن درد نقش دارد ، گاهی خوابیدن بر روی بالش نامناسب عامل گردن درد است و گاهی نیز ممکن است مشکلات جدی همچون بیرون زدگی دیسک گردن سبب بروز درد در گردن شود.

قرار گرفتن گردن در وضعیت نامناسب به مدت طولانی (قرار دادن تلفن ببن سر و شانه ، خم کردن گردن به جلو حین کار و …) ، خوابیدن بروری بالش نامناسب ، کشیدگی و رگ به رگ شدن ، حوادث ناگهانی در طی تصافات رانندگی و یا ورزش که سبب وارد شدن ضربه و یا فشار غیر طبیعی به گردن می شوند ، آسیب رباط های و سایر اجزای گردن، آسیب مهره های گردنی ، بیماری های ستون فقرات و دردهای ارجاعی از جمله مهم ترین و شایع ترین عواملی هستند که می توانند منجر به گردن درد شوند.

فیزیوتراپی گردن یکی از موثرترین روش های درمان گردن درد است.

متخصص فیزیوتراپی با ارزیابی شرایط بیمار و در نظر گرفتن عامل زمینه ای گردن درد برنامه فیزیوتارپی را متناسب با شرتیط بیمار تنظیم می کند.

متخصص فیزیوتراپی از مدالیته های درمانی مانند لیزر تراپی ، تحریک الکتریکی ، سرما و گرما و تکنیک های درمان دستی برای درمان گردن درد استفاده می کند.

فیزیوتراپیست همچنین برنامه تمرینی مخصوصی را که شامل تمرینات کششی و تقویتی می شود برای بیمار در نظر می گیرد.

بیماران مبتلا به درد گردن که بدلایلی نمی توانند به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنند می توانند خدمات فیزیوتراپی در منزل را دریافت کنند.

متخصصان فیزیوتراپی در منزل ما با تجربه و دانش کافی خدمات تخصصی فیزیوتراپی گردن را به بیماران گرامی در سراسر تهران ارائه می دهد.

گردن درد

گردن درد می تواند علائم و عوارضی را نیز به همراه داشته باشد که عبارتند از :

سردرد بخصوص درد در پشت سر

تشدید درد گردن با حرکت دادن گردن

انتشار درد به شانه و کتف ها

خشکی و سفتی گردن که سبب کاهش دامه حرکتی گردن می شود.

اختلال در وضعیت خواب فرد

گزگز کردن اندام های فوقانی

روش های پیشگیری از گردن درد

در بسیاری از موارد گردن درد در نتیجه عادات ادرست حرکتی و قرار گرفتن گردن در وضعیت نامناسب ایجاد می شود که با قرار دادن گردن در وضعیت صحیح خود با ایجاد تغییرات بسیار ساده در فعالیت های روزمره می تواند به پیشگیری از این عارضه کمک کرد.
برای این منظور توجه کنید زمانی که در وضعیت نشسته یا ایستاده قرار گرفته ایدشانه های شما بطور دقیق بر روی خط لگن ، گوش ها مستقیما روی شانه ها و سر در مرکز ستون فقرات قرار گرفته باشد.

افرادی که به مدت طولانی روی صندلی می نشینند و با رایانه کار می کند بیشتر از سایر افراد دچار گردن درد می شوند ، برای پیشگیری از این وضعیت هر یک ساعت یکبار نرمش های مخصوص گردن را انجام دهید.
با تنظیم کردن صفحه مانیتور و هم سطح کردن آن با چشم های خود نیز می توانید به پیشگیری از درد گردن حین کار با رایانه جلوگیری کنید.

از انجام کارهایی که سبب وارد شدن فشار غیر طبیعی به گردن می شوند مانند خم کردن بیش از حد گردن ، قرار دادن گوشی تلفن بین سر و شانه و … اجتناب کنید.

از حمل کردن و قرار دادن بسته های سنگین بر روی شانه خود اجتناب کنید چرا که می تواند سبب وارد شدن آسیب جدی به عضلات گردن شود.

هنگام خوابیدن از بالش های طبی و مناسب استفاده کنید ، بالش های خیلی سفت و یا خیلی نرم به عضلات گردن آسیب وارد می کنند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، نرسیده به فلکه فلسطین ، فیزیوتراپی قائم
تلفن : 2213144 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیگالری عکسدانلود فیلم هاگرم کردن پای پیچ خورده اشپارگی تاندون شانه و راه هدلایل و علت درد فکروماتيسم مفصلي يا آرتريتمطالب و مقالاتدرمان خارپاشنه باشاک ویوشاک ویو در رسانه هاسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرمصاحبه تلویزیونی با دکتر