مرتضی شریفی

فیزیوتراپیست


شاک ویو در سیب سلامت

فیلم خار پاشنه پا

تفاوتهای شکستگی های استخوان در بچه ها و بزرگسالان

اگرچه هر استخوان در بدن چه در بزرگسالان و چه در بچه ها ممکن است دچار شکستگی شود ولی شیوع،شکل ظاهری،جوش خوردگی و بسیاری از متغیرهای دیگر که در روند بهبود شکستگی و جوش خوردن آن دخالت دارند در این دو گروه تفاوتهایی دارند.

مهمترین این تفاوت ها عبارت است از :
وجود صفحات رشد . مهمترین تفاوت استخوان بچه ها و بزرگسالان در وجود داشتن صفحات رشد است.صفحات رشد،صفحات غضروفی شکلی هستند که معمولا در دو طرف استخوان های دراز قرار گرفته و مسئول رشد طولی استخوان ها هستند.صفحه رشد ضعیف ترین جای استخوان است و در ضرباتی که به اندام بچه ها وارد میشود در بسیاری از اوقات اولین محلی که دچار آسیب می شود صفحه رشد است.آسیب های صفحه رشد بدنبال ضربه معمولا بصورت جدا شدن آن از استخوان یا عبور خط شکستگی از آن میباشد.به این آسیب ها،شکستگی های صفحه رشد میگویند.

انعطاف پذیری استخوان در بچه ها
انعطاف پذیری از دیگر خصوصیات مهم استخوان های بچه هاست.وقتی ضربه ای به استخوان بچه وارد میشود استخوان مانند فنر خم و راست شده ولی معمولا شکسته نمی شود.استخوان بچه ها در مقایسه با بزرگسالان میتواند نیروهای بیشتری را بدون اینکه شکسته شود تحمل کند که به خاطر قدرت انعطاف پذیری آن است.به دلیل همین انعطاف پذیری بالا دو نوع تغییر شکل در استخوان های بچه ها بدنبال ضربه ایجاد میگردد که در بزرگسالان نادر است.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، نرسیده به فلکه فلسطین ، فیزیوتراپی قائم
تلفن : 2213144 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیگالری عکسدانلود فیلم هاگرم کردن پای پیچ خورده اشپارگی تاندون شانه و راه هدلایل و علت درد فکروماتيسم مفصلي يا آرتريتمطالب و مقالاتدرمان خارپاشنه باشاک ویوشاک ویو در رسانه هاسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرمصاحبه تلویزیونی با دکتر